Fındıklı Belediyesi’nden örnek bir adım daha: Aracısız “Halkın Bakkalı” açılıyor!

0
97

Halktan yana belediyecilik anlayışının örneklerinden biri olan Fındıklı Belediyesi, 1 Mart’tan itibaren üreticinin ürettiği ürünleri aracısız bir şekilde vatandaşa sunacak.

Anka Haber Ajansı’ndan Berkay Varol’un haberine göre, Fındıklı Belediyesi 1 Mart’tan itibaren Halkın Bakkalı’nı açıyor. Bu yolla üreticinin ürettiği ürünler, halka direk ulaşabilecek. Ayrıca Türkiye’nin dört bir yanında üretilen ve kooperatifler üzerinden gelen ürünlere de burada yer verilecek. 

Fındıklı Belediye Başkanı CHP’li Ercüment Şahin Çervatoğlu, konuyla ilgili Anka’ya verdiği açıklamada şunları ifade etti: “Ülkenin dört bir yanındaki kooperatiflerimizden gelen ürünlerle ve Fındıklı halkının emek vererek ürettiği ürünlerin satılacağı ‘Halkın Bakkalı’nın açıyoruz ve halkın kullanımına sunuyoruz”. Ayrıca Çervatoğlu, “Halkın Bakkalı’nın içerisindeyiz. Burada gördüğünüz gibi zehirsiz bahçelerde, zehirsiz gıdalar, yani doğal gıdalar, geleneksel tarım yöntemiyle ürettiğimiz gıdaların halka sunumunu sağlayacağız” dedi. 

Üretilen ürünlerdeki kadın emeğine de değinen Çervatoğlu, “Birçok yerde kadın emeği var. Kadın emeğinin değerlendirildiği ve bu emeğin gerçek değeriyle buluştuğu organizasyonu elbette örnek alarak biz de Fındıklı’da hayata geçirmeye çalışıyoruz” sözlerini kullandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.