Fırtına ve kuvvetli rüzgar İstanbul’u etkisi altına aldı

0
122

Meteoroloji yetkililerinin daha önce uyarıda bulunduğu kuvvetli rüzgar başta İstanbul olmak üzere pek çok şehirde yaralanmalara yol açtı.

Sabah saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan kuvvetli rüzgar Avcılar, Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Arnavutköy, Çatalca ve Sultangazi’de bazı ağaçları yerinden söktü.

Esenyurt’ta şiddetli rüzgar ve fırtına nedeniyle bir binanın çatısı yoldan geçenlerin üzerine uçtu. Çatının altında kalan bir kişi ağır yaralandı. Yaralı ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Sultangazi’de de bir binanın çatısı uçtu. Çatıdan uçan parçalar 5 araca hasar verdi. Olay yerine itfaiye ekipleri ve polis araçları sevk edildi.

Fırtına nedeniyle Pendik sahilinde bulunan 2 balıkçı teknesi batarken, bir balıkçı teknesi ise kayalıklara vurarak parçalandı.

Fırtına ve rüzgarın etkili olduğu Bursa’nın İnegöl ilçesinde de bir simitçi ağır yaralandı. Burhaniye Mahallesi Kemallettin Sami Paşa Caddesi üzerinde simit satan 56 yaşındaki Mahmud Beradei’nin simit tezgahı aşırı rüzgarın etkisiyle üzerine devrildi. Tezgahın altında kalarak ağır yaralanan Beradei hastaneye kaldırıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.