Gerici Akit yazarı Dilipak: Depremin günah, azap, kıyametle ilişkisi olabilir

0
1151

Gerici Akit gazetesinin yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü köşe yazısında yine kendine yakışır açıklamalarda bulundu. Depremin kıyamet ile alakalı olabileceğini söyledi.

İstanbul’da yaşanan 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından gerici yorumlar kervanına AKP’nin yayın organı Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak da katıldı. Dilipak, “kıyamet alametleri” arasında deprem gibi doğal afetlerin artacağı bilgisinin yer aldığını söyledi.

Dilipak’ın bugün yayınlanan “Deprem” başlıklı yazısından ilgili bölüm şu şekilde:

“Düşünüyorum da 28 Şubat’ta ‘Deprem bir ilahi ikazdır’ dediği için yargılanan gazeteciler vardı. ‘Öyledir’ demem ama öyle de olabilir! Riba, zulüm, zina, malın, paranın ve zamanın bereketini giderir. Deprem, sel başta, bazı hastalıklar aynı şekilde alenen işlenen bazı günahlarla da ilgili olabilir. Lût kavminin başına gelenleri biliyoruz. “Fil suresi” de bir başka ilahi cezadır.

Olaya dini açıdan baktığımızda bu bir ceza olabileceği gibi, kıyamet alametleri arasında kıyamete doğru deprem, şimşek ve hastalıkların artacağı da söyleniyor. Dikkat edelim. İnternetten bakarsanız afet olarak, deprem, sel baskınları, salgın hastalıklar ile günah ve azap/gazap ilişkilerini sorgulayabilirsiniz. Hem zaten değil mi ki, bu dünyada yaptığınız her şeyin, yapmanız gerekirken yapmadığınız her şeyin bu dünyada ve elbette ahirette de bir karşılığı vardır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.