Gerici Yeni Akit yazarı çalışan kadınları hedef aldı: “İsrafın nedeni kadınların çalışma yaşamında olması”

0
74

Gerici Yeni Akit yazarı Vehbi Kara, bugünkü köşe yazısında, kadınların çalışma yaşamında olmasının israfa neden olduğunu yazdı.

“Ekonomik krizin çözümü israf etmemekte yatıyor” başlıklı yazısında kadınların çalışmasının “yanlışlığı”na değinen Kara,  israfın nedeni olarak da kadının çalışma yaşamında olmasını işaret etti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın “Kadınların iş gücüne katılım oranını arttırmaya çalışıyoruz.” açıklamasını eleştiren gerici yazar “yol yakınken bu yanlıştan dönmek gerektiği“ni ve “kadınların yuvalarına dönmesi ve tasarruf yapmalarının öğütlenmesi gerektiği“ni yazdı.

Tüketim ekonomisi ve kadınların yuvalarından uzaklaştırılması tam bir bataklıktır. Kadınların çalışma hayatına atılması ile birlikte aile faciaları çığ gibi büyüyor…” iddiasında bulunan Kara’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Eskiden yani tek bir kişi çalışırken evde annelik yapan kadınlar israftan kaçınıyorlardı. Hatta tasarruf edip daha iyi eve taşınma ve daha iyi şartlarda yaşama imkânı buluyorlardı. Lakin kadın çalışma hayatına girince her şey alt üst oluyor. Bir kere; kreş, giyim-kuşam ve yiyecek masrafları aşırı derecede yükseliyor. Çalışan kadınların giyim kuşam masrafları ve ailede birlikte yemek yenilmediği için ortaya çıkan yeme içme giderleri ise son derece yükseliyor. Hâlbuki hem lezzetli hem de oldukça hesaplı olarak yapılmış ev yemekleri her bakımdan çok daha iyi iken; fast-food türü yiyecekler yüzünden sağlığı bozulan insanlara, obezite hastalığı bu israfın faizi olarak geri dönüyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.