Gezi’nin Doktorları Kazandı

0
1183

3F47FFB4-65FF-4FFD-814B-5AA76F5BB81BBugün İstanbul 12. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen Gezi davasına, davacı Sağlık Bakanlığı adına avukat Cemal Akın, davalı İstanbul Tabip Odası Kurul üyeleri adına da avukatları katıldı.

Sağlık Bakanlığı avukatı Cemal Akın önceki taleplerini yinelediklerini belirterek davanın kabul edilmesini istedi. Daha sonra söz alan İstanbul Tabip Odası avukatları ise “Dosya kapsamında sunduğumuz delillerle hekimlerin yaralılara sağlık hizmeti sunması zorunludur. Bu nedenle açılan dava mesnetsizdir. Yerinde değildir. Davanın reddine karar verilsin” dediler. Mahkeme 6. celsede davanın reddine karar verdi.

Sağlık Bakanlığı, Gezi Parkı eylemlerinde yaralıları tedavi eden gönüllü sağlıkçılardan oluşan revirler hakkında soruşturma başlatmıştı. Dönemin Sağlık Bakanlığı Başdenetçisi İzzet Taşçı imzasıyla hazırlanan dilekçede gönüllü revirler için ‘yasadışı’ eylemlere müdahale için Sağlık Bakanlığı’ndan izin alınmadığı” vurgulanmış ve tedavi edilen hastaların isimleri sorulmuştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.