Gökhan Özoğuz’dan “Dersim” İsmine Destek

0
662

Daha önce HDP belediyesi iken kayyum atanan ve isminin “Tunceli” olarak değiştirildiği Dersim Belediyesi, 24 Haziran seçimleri sonrası yeniden isim değişikliğine giderek gerçek ismini aldı.

Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu başkanlığında toplanan Dersim Belediye Meclisi, kayyum döneminde “Tunceli” olarak değiştirilen belediye tabelasının yeniden “Dersim” yapılmasına karar verirken; bunun yanında da kayyumun yarattığı tahribatlar için komisyon oluşturulması, kentte Kırmancki ve Kurmanci dillerinin gelişimi ve Munzur Festivali’nin yapılması kararlarını aldığını duyurdu.

Kentin yeniden gerçek ismini alması sonrasında kamuoyunda tartışmalar sürerken, Athena Grubu’nun solisti Gökhan Özoğuz ise sosyal medyadan üzerinden yaptığı “Fatih Mehmet Maçoğlu’nu bugüne kadar yaptığı ve bugünden sonra yapacağı hizmet mantığını seviyoruz. Kendisini zaten samimi, çalışkan ve kucaklayıcı olduğu için seviyoruz o başka. Türkiye’de zamanında isim değişiklikleri nasıl ve neden olmuş okuyalım. Hemen bilgisizce tepki vermeyelim” açıklaması ile Belediye’nin kararına destek olduğunu ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.