Hapishaneden çıktıktan sonra AKP’li olan Nedim Şener’den Kaftancıoğlu’na çirkin sözler

0
791

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, bugünkü köşe yazısında Canan Kaftancıoğlu’na saldırdı. AKP döneminde hapse giren ve çıktıktan sonra AKP’nin en büyük destekçisi olan Şener, “Kaftancıoğlu, burada yazmayı bırakın, sokakta söylemeye bile utanılacak tweet’leri hem mahkemede hem de mahkeme dışında savundu. Kaftancıoğlu umarım beraat eder, çünkü terbiye ve ahlaktan yoksun olmak ceza gerektiren bir suç değildir” ifadelerini kullandı. 

Nedim Şener’in köşe yazısından bazı bölümlerle şöyle: 

“Şimdi Canan Kaftancıoğlu, yazdığı saçma sapan ve hakaret dolu tweet’leri nedeniyle yargılanıyor.

Umarım beraat eder, çünkü terbiye ve ahlaktan yoksun olmak ceza gerektiren bir suç değildir. Ayrıca içinde bulunduğu çürümüşlük ceza ile de tedavi edilemez.

Asıl mesele hukuk, yargı değil. Konu, Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi “Vesayet altındaki bir yargının alacağı karar bizim için yok hükmündedir” diyerek geçiştirilecek gibi de değil, insani ve ahlaki…

PKK’lıları övmesi, sözde Ermeni soykırımı, devlete terörist demesi ya da 15 Temmuz darbe girişimine direnenleri aşağılayan tweet’lerinden birçok örnek verebilirim. 

Bir de kadınları aşağılayan tweet’i var. Hakareti savununca alacağı alkışların kendisini büyüteceğini zannediyor. Böylelerine ceza gerekmez, çünkü içinde bulunduğu çürümüşlük ceza ile tedavi edilemez.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.