Hastaneye kaldırılan usta sanatçının son durumuna ilişkin yeni açıklama geldi

0
107

Haftasonu yaşadığı sağlık sorunu sonrası hastaneye kaldırılan sinema sanatçısı Kadir Inanır’ın sağlık durumuna ilişkin hem hastaneden hem de hayat arkadaşı Jülide Kural tarafından yeni bilgiler paylaşıldı.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan İnanır’ın beyninde pıhtı attığı tespit edilmişti. İnanır’ın bilincinin açık olduğu, durumunun kontrol altında tutulduğu ve hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklanmıştı. Ayrıca Pamukkale Üniversitesi Rektörü Ahmet Kutluhan tarafından yapılan açıklamada, usta sanatçının felç riskinin olmadığı duyurulmuştu.

Bu sabah Kadir İnanır’ın sağlık durumuna ilişkin Pamukkale Üniversitesi’nden yeni bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Üniversite Hastanemizde tedavi altında olan değerli sanatçımız Kadir İnanırın klinik seyrinde bir sapma gözlenmesi üzerine akşam üzeri ameliyata alınmıştır. Ameliyat başarılı geçmiş olup, kendisinin yoğun bakımda tedavisi devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

İnanır’ın hayat arkadaşı Jülide Kural ise, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bildiğiniz gibi Kadir İnanır, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisine devam etmektedir. Hastalığın seyrinde yeni bir durumun gelişmesiyle, 21 Kasım Pazar günü gerçekleşen başarılı bir operasyonun ardından, rutin kontrollerin yapılabilmesi için yoğun bakım ünitesine alınmıştır.

Ameliyat sonrası sağlık durumunda olumsuz herhangi bir durum saptanmamıştır. Çok sevdiği halkının, onun yanında olduğunu kalbinden hissettiğine eminim. Zor bir durum ama Kadir İnanır hepinizin bildiği gibi bütün zorlukları aşacak güçte ve cesarettedir. Her zaman söylediği gibi bu ülkeye mutlaka büyük “Barış” gelecek ve o günün sevincini hepimiz birlikte yaşayacağız. Saygılarımla…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.