HDP İzmir İl Başkanlığı’na saldırı: Bir parti çalışanı katledildi

0
149

İzmir’de HDP İl Başkanlığı’nı silahla basan bir kişinin binayı yakmaya çalışarak içeride bulunan görevli Deniz Poyraz’ın katledildiği bildirildi. Saldırı sırasında gerekli müdahaleyi yapmayan polis, daha sonra saldırganı yakaladı.

HDP Genel Merkezi’nin ilk olarak sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, partinin silahlı bir şahış tarafından basıldığı ve ateşe verilmek istendiği belirtildi. Ardından yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

Aylardır partimizin iktidar partisi, İçişleri Bakanlığı tarafından hedef gösterilmesi, provokasyon amacıyla bazı ailelerin örgütlendirilerek il binalarımızın önüne yönlendirilmesi sonucu bu sabah saat 10:30 sıralarında İzmir İl binamıza silahlı saldırı gerçekleştirildi. 35-40 yaşlarında olduğu belirtilen silahlı saldırgan, içeride parti çalışanımız Deniz Poyraz’ın da bulunduğu sırada il binamızı bastı. Çevreye ateş açan ve binayı ateşe veren saldırgana uzun süre müdahale edilmedi. Saldırıda parti çalışanımız Deniz Poyraz yoldaşımız katledildi.

Saldırının duyulması üzerine kitlemiz Konak İlçe binamız önünde toplanmaya başlandı.

Dün Sincan’da görülen Kobanî Kumpas Davasında yapılan provokasyon provası sonucu bugün bu saldırının gerçekleştirilmesinin amacı ve mesajı bellidir. Bu çok tehlikeli provokasyonu gerçekleştirenler, olayın azmettiricileri; partimizi, il örgütlerimizi hedef gösteren iktidardır, provokatörleri yönlendiren İçişleri Bakanlığıdır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.