“HDP’nin oylarının allah belasını versin” diyen AKP’li Haseki’ye yanıt: “Bela okuduğunuz halk sandıkta selânızı okuyacak”

0
150

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin “HDP’nin oylarının Allah belasını versin” sözlerine, HDP’den yanıt geldi. Parti Sözcüsü Ebru Günay “bela okuduğunuz halk sandıkta selânızı okuyacak” dedi.

AKP’li Mehmet Özhaseki, Kayseri’de yaptığı konuşma sırasında HDP için “Seçimlerde 4 tane oy alabilmek için olmadık kalıba giriyorsunuz. Lanet olsun oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin” ifadelerini kullanmıştı. HDP’li seçmenlere yönelik kullanılan bu ifadeler tepkiyle karşılandı. 

Özhaseki’nin HDP ile ilgili kullandığı ifadeler şu şekilde: “HDP’yi her fırsatta söylemeliyiz. Bir gün olsun Mecliste PKK’ya ‘lanet olsun’ diyemediler. ‘Biz teröre karşıyız, iki taraf da silah bırakmalıdır’ diyorlar. Biz bunları biliyoruz. Ana muhalefet de bunların sözcülüğünü yapmaya devam ediyor. Genel Başkanları beyanat veriyor, ’13 askerimizin katili Cumhurbaşkanıdır.’ Allah seni ıslah etsin. Ne olur bir gün PKK’yı kınasan. ‘3 tane oy alacağım’ diye bu adamlara yaltakçılık yapmasan. Seçimlerde 4 tane oy alabilmek için olmadık kalıba giriyorsunuz. Lanet olsun oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin. Bunları her fırsatta söylemeliyiz. Yoksa doğruları konuşmuş olmayız. Bu topraklarda fitne bitinceye kadar temizlik sürecek.”

HDP: “Bela okuduğunuz bu halk, sandıkta selanızı okuyacak”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin bu sözlerine HDP’den yanıt geldi. Parti Sözcüsü Ebru Günay, sosyal medya hesabı üzerinden verdiği yanıtında şunları söyledi: “Sorumlusu olduğunuz ölümlerin daha acısı taze iken hesap vermek yerine bir halka, 6 milyon seçmene beddua okumak… Ne derseniz deyin herkes gerçeğin farkında, bela okuduğunuz halk sandıkta selânızı okuyacak, gideceksiniz. Ayrıca bir halka beddua okumak kimsenin haddi değildir!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.