İlkokul çocuklarına, “eğitim” adı altında şeytan ve cin anlatıldı!

0
391

TRT EBA TV Ortaokul’da 7’nci sınıf öğrencileri için verilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde, öğrencilere cin ve şeytan anlatıldı. 

Uzaktan eğitim kapsamında TRT EBA TV Ortaokul’da 7’nci sınıf öğrencilerine cin ve şeytan anlatıldı. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde “Görünen ve görünmeyen varlıklar” konulu derste, çocuklara cin hakkında şu bilgiler verildi: “Cinler ateşten yaratılmıştır. Kur’an-ı Kerim’de Cin Suresi vardır. Cinlerin insanlar gibi iyileri ve kötüleri vardır. Bizler gibi ibadet etmek ve iman etmekten sorumlulardır. Yaptıkları şeyi akıl ve iradeleri ile yaparlar. Gelecek hakkında bilgiye sahip değillerdir. Gaybın bilgisi yalnızca Allah’ın bilebileceği bir şeydir. Dolayısıyla cinler ile sohbet edip, gelecek hakkında bilgi aldığını söyleyen insanlara inanmayınız.”

Şeytanla ilgili ise şöyle denildi: “Şeytan da cinler gibi ateşten yaratılmıştır. Şeytan Allah’ın huzurundan kovulan ilk asidir. Allah Hz. Adem’i yarattığı zaman orada bulunan melek ve cinlere ona secde etmesini söylemiştir. Bunlar içerisinden şeytan ise ‘Ben ateşten yaratıldım, topraktan yaratılan insana secde edemem’ diyerek Allah’ın emrine asi gelmiştir. Allah’ın huzurundan kovulmuştur… Şeytan’ın yolundan gitmemek için elimizden gelini yapmalıyız. Şeytanın gerçekten iman etmiş kullar üstünde hiçbir galibiyeti yoktur. İnsanlar kendi iradeleriyle tercih ederler ve kötüyü seçtikleri için onun yanında yer alırlar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.