İmamoğlu Taksim Meydanı’nı Değiştiriyor

0
1478

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Taksim Meydanı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Taksim ve Beşiktaş meydanlarına dokunmamız gerekiyor, yarışma usulü ile yeni bir proje yaptıracağız.” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Taksim Meydanı’na ilişkin açıklamalarda bulundu. Halk TV’de katıldığı canlı yayında konuşan Ekrem İmamoğlu, “İstanbul’un korunması gereken alanları o kadar çok ki. Ne yazık ki bazen koruma adı altında yok ettiğimiz yerler var. Taksim en öncelikli noktalarımızdan birisi. Taksim’de yapılan bir uygulama var ve kimseyi mutlu etmiyor. Beton yüzeyin oluşması zevk noktasında herkesi mutsuz ediyor. En çok dinlediğim sorunlardan biri.” derken, “Herkesin zevk alacağı bir alana dönüştüreceğiz Taksim’i. Elbette ki mevcut imkanlarla. Kesinlikle halk ya da halkın dinamikleri işin içinde olacak. Yarışma usulüyle kurum ve kuruluşların katılımını sağlayacağız. Ayrıca demokratik katılım ile bu projeleri halka soracağız.” ifadelerinde bulundu.

İstanbul’un önceliğinin simgesel anlamda Taksim olduğunu kaydeden İmamoğlu, “Beşiktaş meydanı da dokunulması gereken bir yer. Buralar simgesel anlamda bir buluşma, aynı zamanda toplumsal uzlaşma için buluşma yeri” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.