İmamoğlu’na Destek Olan Belediye Çalışanı İşten Atıldı

0
604

İstanbul seçimlerinin iptal edilmesinden sonra Ekrem İmamoğlu için başlatılan destek kampanyasına 50 liralık bağış yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çalışanı Nuri Başkapan, yaptığı bağış ve sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle işten çıkarıldı.

İBB’nin Ağaç ve Peyzaj A.Ş. şirketinde 5 yıldır çalışan Nuri Başkapan’ın iş akdi 23 Mayıs tarihinde feshedildi. 25 Mayıs’ta noter kanalıyla kendisine yapılan bildirimde Başkapan’ın 4857 sayılı İş Kanunu’nun 17’nci maddesine göre işten çıkarıldığı belirtildi.

İşten çıkarılan Başkapan, İmamoğlu’na yaptığı bağış ve sosyal medya paylaşımları sebebiyle işten çıkarıldığını ifade ederek, “Bir akraba cenazesi nedeniyle Rize’de olduğum gün gıyabımda iş akdim feshediliyor. Rize’den döndükten sonra yöneticileri aradım ve son haftalarda sosyal medyada yaptığım paylaşımların rahatsızlık yarattığı iletildi. İşe girerken referansım Cumhurbaşkanlığı Özel Kalemi Hasan Doğan’dı.” dedi.

Haksız fesih gerekçesiyle karşı dava açacağını ifade eden Başkapan konuyla ilgili çektiği videoda, “Amacım kendilerini dindar, işçi aşığı olarak tanıtanların maskelerini düşürmekti.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.