İmamoğlu’ndan Buldan ve Akşener’e 8 Mart kutlaması

0
114

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden Pervin Buldan ile Meral Akşener’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

İmamoğlu, “İYİ Parti Genel Başkanı Sayın @meral_aksener ve HDP Eş Genel Başkanı Sayın @PervinBuldan‘ın nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve Türkiye genelindeki kadın belediye başkanı mevkidaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım.” ifadelerinde bulundu.

İmamoğlu’na tepki

Öte yandan İYİP içerisinde fezleke tartışmasında da farklı tavır takınacağını ifade eden İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, İmamoğlu’nun bu kutlamasına tepki gösterdi.

Ağıralioğlu, “Anneleri yıllardır evlâtsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum.” ifadelerini kullandı.

Buldan’dan teşekkür

HDP’li Pervin Buldan ise İmamoğlu’nun nezaketli twitine teşekkür etti. Buldan, İmamoğlu’nun kutlamasını retweet ederek, “Teşekkürler Sn. Başkan.” cevabını verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.