İmamoğlu’ndan Erdoğan’ın kayıp atlarla ilgili sözlerine yanıt

0
203

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İstanbul’un atlarına dahi sahip çıkıp hesabını veremeyenlerin diğer konularda neler yaptığını düşünmek istemiyoruz” ifadelerine yanıt verdi. İmamoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye açıklama yapması konusunda çağrıda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, hakkında yürütülen ‘el bağlama’ ve ‘HDP’li belediyeyi ziyaret etme’ konulu incelemelerle ilgili yeni açıklamalar yaptı.

Bu gibi suçlamalarla, ‘kendisine cumhurbaşkanlığı adaylığının ve sonrasında seçimi kazanmasının yolunun açıldığı değerlendirmeleri yapıldığını’ hatırlatan İmamoğlu, “O zaman gidin bunu, ‘bence suçlu’ diyeni araştırın, bunları o yapıyor çünkü” dedi.

Fox TV’de Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Diyarbakır’da HDP’li belediyeye ziyareti ile ilgili başlatılan inceleme için de açıklama yaptı. İmamoğlu, “Ben gittiğim her ilde belediyeyi ziyaret etmek isterim. AK Partili belediyeler de dahil hepsinden randevu isterim. Orada da gittik. Kayyum konusunda da benim tutumum bellidir. Bugün de bellidir. Hatta bir de Atatürk portresi hediye ettik. En güzel duvarınıza asarsanız seviniriz dedik. ‘Duvarı siz seçin, birlikte asalım’ dediler” şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, soruşturma izni vermeyeceğini söylemişti.

“SAYIN PAKDEMİRLİ, AÇIKLAMA YAPSANA”

İmamoğlu, kayıp atlarla ilgili olarak da konuştu. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik sözlerine de değinen İmamoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye çağrıda bulunduğu açıklamasında şunları kaydetti:

“1179 atı teslim aldık. 860’ını sahiplendirdik. Kime? Tarım Bakanlığı’nın da iş birliğiyle beraber bize başvuran kurum ve kuruluşlara sahiplendirdik. Bu atları satın alan biz Tarım bakanlığı ile iş birliği yaptık, sonra bütün nakliyesini her şeyini biz üstlendik. Bu götürüp teslim ettiğimiz atların hepsine çip takıldı. Biz takmadık bakanlık taktı.

Çip bizim tarafımızdan değil, Tarım Bakanlığı tarafından takip ediliyor. Sayın Cumhurbaşkanımız soruyor nerede o atlar diye. Sayın Pakdemirli bir açıklama yapsana. Kayıp at varsa bunu bulacak olan Tarım Bakanlığı. Dörtyol’da bir olay ortaya çıktı. Bunlar çipliydi. Takibi onlar yapacak biz değil. Tarım Bakanlığı’na ait sorumluluk nerede, hangi ilçeye erilmişse o ilçenin tarım müdürlüğünde. Dönüp dönüp ‘Ekrem İmamoğlu atlar nerede?’ Allah’tan korkun.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.