İmamoğlu’nun Göreve Başlamasının Ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Ekibi İstifa Etti

0
519

Ekrem Imamoğlu’nun mazbatasını alarak göreve başlamasının ardından, bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, 7 yardımcısı ve hukuk müşaviri ile birlikte istifa ettiğini duyurdu.

Genel Sekreter Baraçlı, 31 Mart sonrası Ekrem İmamoğlu ile yaşadığı makam araçları tartışmasıyla gündeme gelmişti. Seçimlerin iptali sonrası açıklama yapan Ekrem İmamoğlu, Belediye bünyesinde personel sayısından fazla makam aracı tespit ettiklerini açıklamış, Baraçlı’nın konuyu yalanlaması üzerine ise “24 Haziran’da Sayın Genel Sekreter, size makam arabalarınızı gösteririm.” demişti.

Konuyu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile duyuran Baraçlı, “23 Haziran’da gerçekleşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi, demokratik bir ortamda gerçekleşmiş ve İstanbulluların tercihi ile Sayın Ekrem İmamoğlu başkan olarak seçilmiştir. Kendilerini tebrik ederiz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine bağlı yöneticiler olarak, demokrasiye olan inancımız, misyonumuza, kendimize ve İstanbul’a olan saygımız nedeniyle yeni yönetimin kendi ekibiyle çalışmasının önünü açmak için büyük bir gayretle yürüttüğümüz görevlerimizi kendi isteğimizle bırakıyoruz.

Bu kararımızı Başkanlığa iletirken, aynı zamanda siz saygıdeğer İstanbullularla paylaşmayı da bir görev olarak görüyoruz. İstanbul’a hizmet etmek için görev alan ve alacak olan herkese başarılar diliyoruz. İstenildiğinde İstanbul’a hizmet tecrübelerimizi yeni yönetim ve ekibi ile her an paylaşmaya hazır olduğumuzun da özellikle bilinmesini isteriz.

Bugüne kadar icra ettiğimiz görevlerde bize güvenen Sayın Cumhurbaşkanımız’a, devlet ricalindeki tüm büyüklerimize ve belediye başkanlarımıza, birlikte İstanbul’a hizmet etmekten gurur duyduğumuz 84 bine yakın çalışma arkadaşlarımıza ve hemşehrilerimize teşekkür ederiz. Aziz İstanbullulara saygılarımızla arz ederiz.

İstifa eden isimler: İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, Genel Sekreter Yardımcıları Muzaffer Hacımustafaoğlu, Mevlüt Bulut, Süleyman Karalı, Nihat Macit, Çağatay Kalkancı, Eyyüp Karahan, Adil Karaismailoğlu ve Hukuk Müşaviri Ali Karaaslan” ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.