İntihar ettiği söylenen Nadira Kadirova’nın elinde silah izi bulunamadı

0
683

AKP’li Şirin Ünal’ın evinde şüpheli bir şekilde ölü bulunan ve intihar ettiği söylenen Nadira Kadirova’nın elinde swap izine rastlanamadığı kaydedildi.

AKP’li milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren ve “intihar ettiği” öne sürülen Özbek vatandaşı Nadira Kadirova’nın elindeki swap izinde atış bulgusuna (ateşli silah artığı, eldе kan vе barut sıçramaları) rastlanmadığı belirtildi.

Birgün’den Erk Acarer’in haberine Kadirova ailesinin avukatı Birol Öztürk “Ankara Emniyet Kimyasal Şube Müdürlüğü tarafından verilen rapora göre, Nadira Kadirova’nın swap izinde, atış bulgularına rastlanamadığı belirtiliyor. Swap örnekleri olaydan birkaç saat sonra alınmış” dedi.

Ailenin avukatı Birol Öztürk, “Bir Adli Tıp Uzmanı ile görüşme yaptım. Bana, yeni silahlardaki swapta atış izi bulunamayabileceğini aktardı” ifadelerinde bulunurken başka bir uzmanın ise “Her ne olursa olsun silahı ateşleyen kişinin elinden alınan swap örneğinde barut, kurşun, baryum ya da antimom gibi atış artığı maddelerin bulunması beklenir” değerlendirmesinde bulunduğunu kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.