İşçi Düşmanlığının Bu Kadarı: Maltepe Belediyesi, Direnişi Kırmak Adına Kendi Utanç Duvarını Oluşturdu

0
874

CHP’li Maltepe Belediyesi, AKP zihniyetiyle yarışacak akla ziyan işler yapıyor. Sendikal çalışma yaptıkları için attığı işçilerin direnişini kırmak için denemediği yöntem yok.

Belediye’nin, DİSK’e bağlı Genel-İş sendikası temsilcisi Alkan Oduncu’nun sendikal çalışmalar yapmasını bahane ederek işine son vermesi sonucunda gelişen direniş büyümüş, Belediye Oduncu’ya destek verdiği için 3 işçiyi daha işten çıkarmıştı.

İşçiler direnişte kararlı

Bunun üzerine dış temizlik birimi işçileri iş bırakmış, Belediye ise polis çağırarak işçilerin direnişine müdahale ettirmişti.

İşçiler müdahaleye rağmen kararlı bir şekilde direnişlerine devam ederken, Belediye bu sefer de Maltepe’de biriken çöpleri toplatmak için CHP Gençlik Kolları’nı devreye sokmuştu. Böylece grev kırıcılığına devam etti.

Belediye Gençlik Kolları’nı “grev kırıcı” olarak kullanıyor

Belediye bugün de aynı yöntemlerine bir yenisini ekleyerek işçilerin direndiği temizlik şantiyesinin etrafını içerisi gözükmeyecek şekilde sac bloklar ile çevirdi. Böylece direnişi halktan gizlemeye kalktı.

Maltepe Belediyesi’nin utanç duvarı!

Buna rağmen direnişlerine devam eden işçiler kararlı. Belediye önünde yan yana gelen işçiler, halaylar ile sloganlar ile direnmeye devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.