İşkenceci erkeğe karşı öz savunma gösteren Melek İpek tutuklandı!

0
451

Antalya’da ellerini kelepçeleyip kendisini çıplak halde saatlerce döven Ramazan İpek’i (36) av tüfeği ile vurup, öz savunma gösteren Melek İpek (31); jandarmadaki ifadesinden sonra tutuklandı. 

Antalya’da Döşemealtı ilçesinde, Ramazan İpek tarafından işkenceye maruz kalan Melek İpek; kendisini ve çocuklarını korumak için öz savunma göstererek Ramazan İpek’i vurdu. Melek İpek, jandarma ifadesinden sonra tutuklandı. 

Yüzü gözü şiddet görmekten morarmış olan Melek İpek, ifadesinde yaşadığı işkenceyi de detaylarıyla anlattı. İpek, 12 yıldır  Ramazan İpek’ten şiddet gördüğünü söyledi. Çok kez karakola ifade verip rapor almayı istediğini, fakat Ramazan İpek’in büyük kızı C.’nin doğumundan sonra ‘Sen koruma kararı aldırırsın ben karakolda ifade verir çıkarım, döndüğümde seni de bu çocuğu da öldürürüm’ diyerek tehdit ettiğini belirtti. Silahlara olan tutkusu nedeniyle Ramazan İpek’ten korktuğunu; bu yüzden şikayette bulunmadığını anlatan Melek İpek, yaklaşık 7 ay önceki kavgalarında Ramazan İpek’in kendisine şiddet uyguladığı için yaralandığını, “Seni buracıkta öldürüp kıyma yapar köpeklere yediririm, kimse senin izini bile bulamaz” diyerek tehdit ettiğini de ekledi. 

Olay günü Ramazan İpek’in kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu ve işkence ettiğini anlatan İpek; “Beni saçımdan sürükleyip başka odaya götürdü yumruk ve tekme ile yüzüme vücuduma vurdu. Telefonu aldı kafama ve yüzüme telefonla vurdu. Çığlık attığım için susmamı söyledi ve boğazımı şiddetle sıktı. Bunun etkisiyle gözlerim yerinden çıkacak gibi oldu, karardı. Kafama aldığım darbelerden sonra bayıldım. Gözümü açtığımda ellerim kelepçeliydi. Boynum ellerime, ellerim ayaklarıma, eşimin avda kullandığı naylon iple cenin pozisyonunda olacak şekilde kendimi banyoda buldum. Banyoda bana tecavüz etti” dedi.

Melek İpek, jandarmadaki ifadesinden sonra tutuklandı. İpek’in tutuklanmasına yönelik başta kadınlar tepki gösterdi. Kadınlar, işkenceden yüzü gözü morarmış bir kadının, kendisini kurtarmak için başka ne yapabileceğini sordular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.