İsrail saldırısı sürüyor: Filistin’de 55’i çocuk 188 kişi yaşamını yitirdi

0
76

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları artarak devam ediyor. İsrail’in saldırıları sonucunda Filistin’de şu ana kadar 188 kişinin hayatını kaybettiği, 1230 kişinin yaralandığı açıklandı.

İsrail savaş uçakları, Gazze’de Çalışma ile Sosyal Kalkınma Bakanlıklarının bulunduğu binaları bombaladı. Bombalama sonucu Çalışma Bakanlığı’nın yer aldığı binanın tamamen yıkıldığı, Sosyal Kalkınma Bakanlığının bulunduğu binanın ise büyük oranda hasar gördüğü ifade edildi.

Hamas’a bağlı Hükümet Basın Ofis Müdürü Selame Marufe, saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaparak, İsrail’in bakanlıkları hedef almasının, sivillere ve sivil kurumlara yönelik işlediği suçların bir yenisi olduğunu vurguladı.

Öte yandan Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in dün gece yarısından itibaren düzenlediği saldırılarda 12’si kadın, 8’i çocuk olmak üzere 33 Filistinlinin yaşamını yitirdiği, 5 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Son saldırılarla Gazze’de 55’i çocuk, 33’ü kadın olmak üzere 188 Filistinlinin hayatını kaybettiği, yaralı sayısının da 1230’a çıktığı ifade edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.