“İstanbul Sözleşmesi kalacak, siz gideceksiniz”

0
386

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, parti genel merkezinde 81 ildeki CHP kadın örgütleriyle eş zamanlı düzenlediği basın toplantısında İstanbul Sözleşmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, hedef gösterilen İstanbul Sözleşmesi ile ilgili “Erkekler, İstanbul Sözleşmesi’nden rahatsız değil; eşine, sevgilisine ya da hiç tanımadığı bir kadına şiddet uygulayan, katleden, tacizci, tecavüzcü erkekler rahatsız” dedi.

İstanbul Sözleşmesi’ne yönelik saldırılarla mücadele ettiklerini belirten Nazlıaka, “Demokrasiyi ortadan kaldırmak isteyen, Cumhuriyet değerlerine savaş açan bu erkek egemen iktidara karşı mücadelemiz artarak devam edecek ve kazanan mutlaka biz olacağız. Bu ülkenin onurlu ve mutlu yarınlarının yükseleceği eller, bizim ellerimiz. İstanbul Sözleşmesi kalacak! Siz gideceksiniz” diye konuştu.

Aylin Nazlıaka, CHP kadın örgütleriyle eşzamanlı olarak CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:

• Türkiye’de sosyal devlete ve adalete, ekmek gibi, su gibi ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz. Bugün ülkemizin her bir köşesi işsizlik, yoksulluk, adaletsizlik ve şiddet ile kaynarken, siyasi iktidar yangına benzin dökecek kadar kontrolünü yitirmiş kararlar alıyor.

• Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1 Aralık 1923’te İzmir’de yaptığı konuşmada ‘Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur’ diyor. Biz, bu sözün söylendiği tarihten 97 yıl sonra İstanbul Sözleşmesi’ne yönelik saldırılarla mücadele ediyoruz. Kazanan mutlaka biz olacağız.

• Ülkemizde tüm kadınlar haklarını tek tek öğrenip savunana kadar sokak sokak gezeceğiz, anlatacağız, dertleşeceğiz. Bu ülkenin onurlu ve mutlu yarınlarının yükseleceği eller, bizim ellerimiz. İstanbul Sözleşmesi kalacak! Siz gideceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.