İstismarcı Ögretmen’den Şeriat Kanunları Talebi

0
1601

 

9439C1F2-CD99-4DEE-ADA5-56D6BFA885FAÖğrencisine cinsel istismarda bulunmaktan yargılanan öğretmen “şeriat mahkemesine gidelim.” dedi.

Cinsel istismar sanığı öğretmen Ahmet B. suçunu kabul etti ve “sizin seçeceğiniz bir hocaya gidelim. Beni şeriat hukukuna göre yargılayın” diyerek çocuk tacizinde gelinen son noktayı gözler önüne serdi.

Diyarbakır’ da bir İmam Hatip Lisesi’nde coğrafya öğretmeni olarak görev yapan Ahmet B. 16 yaşındaki bir öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 4 ay 15 gün ile 3 yıla kadar hapis istemi ile yargılanıyor.

Evli ve 3 çocuk babası olan Ahmet B. şikayetini geri çekmeyen babaya, cezası ölüm bile olsa Allah’ın yasakladığı tagut (yargı) sistemi yerine şeriat sisteminde yargılanmak istediğini belirtti.

İstismar zanlısı öğretmen babaya attığı mesajda su ifadelere yer verdi:

“Bir hata işledim. Suçun Allahın şeriatı doğrultusunda mahkeme edilmesi gerekir. Allah ve şeriatına iman ettiğini söyleyen biri olarak, davayı şeriata taşımak yerine Allah’ın yasakladığı tağuta ve tağutun hükmüne havale ettin. Şeriatçı biri olarak Allah’ın hükmüne değil tağutun hükmüne müracaat ettin. Gel senin söyleyeceğin bir imama meseleyi götürelim. Allahın hükmü nedir aramızda imam hakim olsun. Şeriat benim ölümüme hükmetsin, eğer ölümden kaçarsam yerlerin ve göklerin laneti üzerime olsun. Kendi elimle tuttuğum parmak izleri bana ait bir silahla canımı sana teslim ederim ki intihar gibi görünüp sana ceza verilmesin.Tağutun hükmü adalet sağlamaz. Seni tağuta müracaattan vazgeçip Allahın hükmüne müracaat etmeye çağırıyorum. Şeriatçılık sözle olmaz, yaşantıda kendini gösterme zamanı. Şeriata gidelim, cezam ölüm de olsa razıyım. Bu rezil ve kötülerin dünyasından bir an önce defolup gitmek istiyorum. Haram olan namusuna zarar verecek bir şey yapmadım. Allahın helalini talep etmekten dolayı bu leke üzerime sürülürse bununla asla yaşayamam. Gençlerinizin bir eline keleş bir eline satır da verseniz geleceğim. Bir hiç yüzünden hayatım zehir oldu. Yaptığınız günah ve iğrençliklerin haddi hesabı yok. Helalinden bir işe yönelik adım attım. Bana zani, cani, vahşi, kafir muamelesi yapıyorsunuz. O Allahtan korkmaz iftiracı, kalleş, yalancı kızına inanarak namusuna zarar geldiğini iddia ediyordun. Bu iş uzadıkça daha çok koku verir. Bu durumda bütün köy, okul ve yakınlarınız öğrenecek.”

İfadesi Alınıp Serbest Bırakıldı

İstismara uğrayan çocuğun babası Milli Eğitim Müdürlüğü’ne giderek şikayette bulundu. Şikayetin savcılığa ulaştırılmasıyla olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Bunun üzerine ifadeye çağrılan Ahmet B., ifadesi alınıp serbest bırakıldı. Ardından Ahmet B. bir köy okuluna atandı.

İfadesinde kız çocuğu ile evlenmeyi düşündüğü için mesajlaştığını ve çocuğun da  bu evliliğe rızasının olduğunu söyleyen Ahmet B. iyi hal indirimi almamak için ifadeye sakallı geldiğini söyledi.

Savcı: Olay Cinsel İstismar Değil

İddianamede 2016 yılında yaşandığı belirtilen olayın “cinsel istismar boyutuna varmadığı” tespit edildiği için eylemin ‘cinsel taciz’ olarak değerlendirileceği yönünde karar alınmıştır, dedi.

7 Ocak 2018

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.