Kadıköy Belediyesi işçilerinden iş bırakma eylemi

0
387

Bugün Kadıköy Belediyesi’nde örgütlü Genel-İş üyesi işçiler, Toplu İş Sözleşmesi (TİS) sürecinde Belediye yönetiminin olumlu adım atmamasından kaynaklı 2 saatlik iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.

Kadıköy Belediyesi’nde örgütlü Genel İş Sendikası 1 No’lu Şube üyesi işçiler, TİS görüşmelerinde süreci sürüncemede bırakan Belediye yönetimine karşı iş bırakarak hakları için örgütlü ve kararlı olduklarını gösterdi.

Sabahın erken saatlerinde Belediye binası önünde toplanan işçiler ateşler yakarak grev halayları çekti.

Eylemde konuşan Genel İş Anadolu Yakası 1 No’lu Şube Başkanı Arıkan, “Belediye yönetimine sesleniyoruz. TİS sürecini masada bitirmek için hala vaktiniz var. İşçinin emeğinin karşılığını vermek bu kadar zor değil. İşçinin hakkı verildiğinde daha verimli, motivasyonlu çalışır. Kimse kapalı kapılar ardında işçinin emeğinin karşılığı hakkında karar veremeyecek. İşyerlerinde, birimlerde işçiyi bölerek işçinin TİS hakkını elinden almaya çalışarak kimse bir yere varamaz. Kadıköy işçisi sendikasıyla bir bütündür. Hakkını almadan da durmayacaktır, yılmayacaktır. Bizim gücümüz işçinin bu dik duruşu kararlılığıdır. Kazanacağız, kazanacağız, kazanacağız.” ifadelerinde bulundu.

Genel İş 1 No’lu Şube Sekreteri Cem Karasoy ise, “Zincirlerimizden başka kaybedecek bir şeyimiz yok. Korkumuz da yok. Biz korkuyu 90 kiloluk bordür taşlarını taşırken Fen işlerinde bıraktık, biz kokuyu 50-60 ton çöpü toplarken Yenisahra şantiyesinde bıraktık, parklarda kedi köpek pisliğini ellerimizle temizlerken korkuyu Özgürlük Parkı’nda bıraktık, amirler, müdürlerin başımızda beklediği binalarda bıraktık. Belediye yönetimini uyarıyoruz. Biz ya sözleşme masası ya grev halayı dedik. Vaktiniz varken gelin sözleşmeyi imzalayın” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.