Kadın katiline “adamsın adam” diyen erkeğin savunması: İstem dışı söylemiş!

0
106

Antalya’da Rabia Doğan’ı (34) öldüren Besat Doğan (52) dün adliyeye sevkedilmişti. Doğan’ın adliyeye sevki sırasında kendisine “Adamsın adam, adamın kralısın” diyerek tezahüratlar yapan Serdar Ateş, polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınmasından sora mahkemeye çıkarılan Ateş, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Alanya’da geçen pazar akşamı işlediği suç nedeniyle 4 yıldır bulunduğu cezaevinden koronavirüs sürecinde izinli olarak çıkan Besat Doğan, Rabia Doğan’ı takibe aldı. Kısa süren takipten sonra  Besat Doğan, Rabia Doğan’a tabancayla ateş etti.

Açılan ateş sonrasında Rabia Doğan kaldırıldığı hastahanede hayatını kaybederken, kaçan Besat Doğan ise Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin çalışmasıyla saklandığı evde tabancasıyla yakaladı. Besat Doğan dün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Besat Doğan, adliyeye sevk edilirken, ona destek vermeye gelen arkadaşlarından Serdar Ateş’in ise “Adamsın adam, adamın kralısın” tezahüratları duyuldu.

Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı

Büyük tepki çeken sözlerin ardından Alanya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, suçluyu övdüğü gerekçesiyle Serdar Ateş’i gözaltına aldı. Ateş, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Ateş, “işlenmiş olan bir suçu veya işlemiş olduğu suçtan dolayı bir kişiyi alenen övme” suçundan hakkında işlem yapıldıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

“İstem dışı söyledim”

Serdar Ateş, serbest kaldıktan sonra gazetecilere açıklamada bulundu. Besat Doğan’ın kadın cinayeti işlediğinden haberi olmadığını ve üzgün olduğunu öne sürdü. Serdar Ateş, “Başka işlemler için adliyedeydim. Kendisiyle karşılaştığımda istem dışı o lafları söyledim. Bütün Türk kadınlarından özür diliyorum. Adliyeye geldim tesadüf oldu, kendisinin de mahkemesi varmış. Ben de kendisini daha öncesinden tanıdığımdan dolayı istem dışı laf söyledim. Yıllardır tanıdığımdan dolayı ağzımdan öyle bir kelime çıktı. Ben, işlediği cinayetmiş, olaydan haberim yoktu. Kadınlardan özür dilerim” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.