Kadınlar katledildiği sokağa Deniz Poyraz’ın adını verdi

0
102

HDP İzmir İl Binası’na düzenlenen silahlı saldırıda katledilen Deniz Poyraz’ın ailesine taziyeye gelen HDP Kadın Meclisi’nden kadınlar, il binası önündeki sokağa ‘Deniz Poyraz sokağı’ tabelası asarak, buradaki polis çadırının kaldırılmasını istedi.

Kadınlar, Deniz Poyraz’ın ailesine taziye ziyaretinin ardından parti binasının bulunduğu sokağa gelerek, Deniz Poyraz’ın isminin ve fotoğrafının olduğu tabelayı sokağa astı.

HDP’nin önüne kurulan çadırın kaldırılmasını talep eden kadınlar adına konuşan HDP Milletvekili Serpil Kemalbay, “Bu çadır İzmir Valiliği ve saray tarafından buraya konmuştur. Partimizi hedef haline getirmek için bu katil çadırı buraya kurmuşlardır. Deniz yoldaşımız Suriye’de eğitim görmüş biri tarafından katledilmiştir. Bu çadır katil bir çadırdır. Katil çadırın buradan kaldırılmasını istiyoruz. Bu kurşun insanlığa sıkılmıştır. Biz bu nedenle bu sokağa Deniz Poyraz sokağı adını veriyoruz.” dedi.

Konuşmanın ardından yürüyüş yapmak isteyen kadınları polis ablukaya alınca, kadınlar Şair Eşref Bulvarı üzerinde yolu trafiğe kapatarak, oturma eylemi başlattı. Ancak polis oturma eylemini sürdüren kadınlara biber gazı ve plastik mermilerle saldırdı. Daha sonra parti binasına geçen kadınlar, Poyraz’ın katledildiği yere karanfil bırakarak, anı defterine yazdı.

Kaynak: MA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.