Kalp ameliyatı olamayanlar da HDP önünde çare arıyor

0
838

Kalp hastası olduğunu belirten, ancak ameliyat edilmediğini vurgulayan Mehmet Emin Cenan isimli bir kişi, Diyarbakır HDP binası önünde oturma eylemi yaptı. Polisin “Emniyete gel” diyerek uzaklaştırmaya çalıştığı Cenan, “Çözümü emniyette arasam emniyete giderdim” diyerek tepki gösterdi.

Çocuklarının dağa gönderildiğini ileri sürerek Diyarbakır HDP İl binası önünde oturan ailelere, “Kalp hastasıyım, ameliyat olmam gerekiyor, ancak doktorlar ameliyat etmiyor” diyerek katılmak isteyen Mehmet Emin Ceylan’a polisler müdahale etti. Müdahale üzerine Ceylan, ailelerin karşısına oturarak bir süre bekledi.

Polisin uzaklaştırma çabalarına karşın “Ben canavar değilim, bu insanları yiyecek değilim. Burada bu kadar insan bekliyor kimseye tepki yok. Ben halkım bu insanların sorunu varsa benim de sorunum var. Ben sizin dediğiniz şeyi yapmak zorunda değilim” diyen Cenan olay yerinden ayrılmak istemedi. Emniyet müdürünün “Ben sizinle görüşmeye geldim” demesi üzerine Cenan, “Ben sizinle neden görüşeyim? Siz emniyet müdürüsünüz. Ben görüşmek istersem zaten emniyete gelirim. Ancak benim sorunuma çözüm siz değilsiniz” diye cevap verdi.

HDP binası önünde çocuklarının dağa gönderildiğini söyleyen anneleri görünce gelme kararı aldığını belirten Cenan, “Ben de sağlık problemlerime dikkat çekmek ve bir çare için partiye geldim. Parti bana da bir çare bulsun. Hastaneler bulmadı. Kan sulandırıcı ilaç kullanmam lazım. Ameliyat çok riskli ama ağrılarım çok. Bugün parti önüne gelip çare aradığım için çok iyiyim. Partiden rica ediyorum varsa bir çare bulsunlar. Ayda aldığım 500 TL engelli maaşı var. Geçimimi sağlayamıyorum” diye belirtti.

Polisler tarafından il binasından uzaklaştırılan Cenan, “Geldim oturdum ama polisler, ‘Gel bizimle konuş’ diyor. Emniyetin yolunu biliyorum. Çözümü emniyette arasam emniyete giderdim. Bu kapıda oturan insanların hepsi sizin yanınıza gelmiyorlarsa, ben hastalığımdan dolayı neden sizinle görüşeyim ki” şeklinde konuştu.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.