Kanada’da Greta’nın Duvar Resmi Tahrip Edildi

0
527

İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg için Kanada’da yapılan duvar resminin üzerine, “Yalanı bırak, burası petrol ülkesi” sloganı yazıldı.

16 yaşındaki Greta Thunberg, geçtiğimiz cuma günü Kanada’nın Alberta eyaletinin başkenti Edmonton’da iklim eylemine katılmıştı. Greta’nın eylemde konuşma yaptığı sırada yerel bir sanatçı şehrin diğer ucundaki bir duvara Greta’nın resmini yapmıştı.

Resmin yapılmasından birkaç gün sonra Kanada’da yayın yapan CBS televizyonu görüntü almak için gittiğinde adının James Bagnell olduğu açıklanan bir kişi, Greta’nın duvar resmini tahrip ederek, “Yalanı bırak, burası bir petrol ülkesi” ifadelerini yazdı.

CBS’ye açıklama yapan Bagnell, “Burası Alberta. Burası bir petrol ülkesi. Babam petrol sektöründe çalışıyor. Buraya gelip bize işlerimizi nasıl yürüteceğimizi, ailelerimize nasıl bakacağımızı, sofraya nasıl yemek koyacağımızı söyleyen yabancılara ihtiyacımız yok. Bence, hayatlarımızı ve insanlarımızı nasıl değiştireceğimizi söylemeleri kesinlikle anlayışsızlık. (Greta) ülkesine geri dönmeli ve orayı daha iyi bir yer haline getirmeli.” dedi.

Daha sonra da resmin üzerine fransızca küfürler ve “provokatör ajan Kanada’dan defol” yazıldığı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.