Kanal İstanbul yolu, Saray müteahhidine verildi

0
485

Erdoğan’ın Kanal İstanbul projesinin çevresindeki yolları da kapsayacak olan Kuzey Marmara Otoyolu ihalesi, Sarayın müteahhidi Rönesans Grup’a verildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı’nın “hayalim” dediği Kanal İstanbul Projesi’ne bağlanan yolları da kapsayan Kuzey Marmara Otoyolu’nun “Nakkaş-Başakşehir hattı” ihalesi, Saray’a yakınlığı ile bilinen Rönesans Grup’a ihale edildi.

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre, ihaleyi kazanan Rönesans Grup, Kanal İstanbul kapsamında inşaa edilecek olan Yenişehir yollarını da inşa edecek. Proje tamamlandığında, söz konusu yolu ya da hattı kullanmak isteyen araçlar da ilan edilecek “geçiş bedeli”ni ödeyecek.

İhale kapsamındaki yolları inceleyen İBB’nin CHP’li Meclis Üyesi Nadir Ataman, “Pandemi döneminde tarihi köprülerin ihalesinden sonra şimdi de projenin yolları ihale edildi. İlgili ihale edilen yollar incelendiğinde yolların Kanal İstanbul ‘Yenişehir’in yolları da olduğu görülüyor. Kanal İstanbul inanılmaz bir hız ve acele ile ilerliyor. Ne pandemi dinliyor ne de kriz. Yap-işlet-devret modeli ile ihale edilen yol ihalesi ile görüldü ki Kanal İstanbul Yenişehri görmek için bile vatandaş para ödeyecek” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.