Kara para akladığı için hapis yatan ardından itirafçı olan Reza Zarrab ismini değiştirerek yeni bir şirket açmış! 

0
95

ABD’de kara para aklama suçundan tutuklanan, itirafçı olduktan sonra tahliye edilen Reza Zarrab, ismini Aaron Goldsmith olarak değiştirdiği ortaya çıktı. Zarrab, bir dönem AKP’nin gözde isimlerinden biriydi. 

Sözcü gazetesi, binicilik ve at yetiştiriciliği üzerine yayın yapan PS Dressage isimli bir internet sitesinde 5 Şubat 2021 tarihinde kurulan Next Level Performance’ı tanıtan bir içerik yayımlandığını aktardı. Florida’nın güneyinde inşa edilen ve bu yılın başlarında kurulan at binicilik merkezinin tanıtımının yapıldığı haberde, eski bir eğitimci olan Madeleine Bendfeldt’in açıklamaları dikkat çekiyor. Bendfelt, “İki ay önce Almanya’da Sonata ile birlikte çalışmak için Aaron Goldsmith’in yanına geldim. Carolina Roffman’ın çabalarından dolayı çok minnetarım” dedi.

Ayrıca haberde, “Next Level Performance Center, yeni ve inovatif bir eğitim merkezi. Soutwest Ranches ve Wellington’da bulunuyor. Belirli sayıda biniciye hizmet veren butik bir ortam yaratan yerin tasarımı çok üstün. Buranın yaratıcısı ve sahibi Aaron Goldsmith, binicilere ‘biniciliği sonraki seviyeye taşımak için’ gerekli malzemeleri ve ortamı sağlamayı hedeflediklerini söyledi” ifadesi de kullanıldı.

Goldsmith adını alan Zarrab’ın, “Neredeyse 20 yıldır bu sektörün içindeyim ve genelde sıçrama üzerine çalışıyordum ve şimdi at terbiyesi konusuna da eğilmeye başladık. Tanrıya şükür arkamda çok iyi bir ekip var” dedi. “Sonata’yı ilk gördüğümde bu atın harika olduğunu hissetmiştim. Onun yetiştiricisi Maryanna Haymon’a minnettarım. Elbette Caroline Roffman da onu geliştirerek harika bir iş çıkardı. Bizi destekleyen herkese teşekkür ederim” ifadesini kullanan Zarrab, Sonata isimli atın ‘çok özel’ olduğunu dile getirdikten sonra gelecek yıl aynı atı yarıştıracağını da ekledi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.