Katillerin, çete liderlerinin biricik dostu Devlet Bahçeli: “Deniz Poyraz teröristtir”

0
129

Katillerin, çete liderlerinin biricik dostu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  bugün partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, geçtiğimiz günlerde İzmir HDP İl binasında katledilen Deniz Poyraz için “terörist” dedi. 

Bahçeli’nin konuşmasından bazı başlıklar şöyle: 

“İzmir HDP il binasına saldırı da süreci başka bir yere taşımıştır. İfade tutanağı analiz edildiğinde tek başına hareket etmediği hemen fark edilecektir. Lütfen dikkat buyurunuz, öyle bir gün seçilmiştir ki, binada tek bir HDP’li yönetici yoktur. Planlı bir toplantı da iptal edilmiştir. Suruç katliamında olduğu gibi HDP’liler araziye uymuşlardır. Ne hikmetse çay servisi yapan asıl şahsın yerine, yardım amacıyla kızı gelmiştir. Deniz Poyraz’ın yarım bıraktığı çay ve domates zeytin propaganda olarak kullanılmıştır.

Katilin bozkurt işareti fotoğrafı hazır bekletiliyormuş gibi servis edilmiştir. Bu katil gerçekte kimdir? HTS kayıtları çıkarılmış mıdır? Derin PKK’nın, yabancı istihbarat örgütlerinin parmağı var mıdır? HDP’yi masumlaştırıp partimizi, Cumhur İttifakı’nı suçlamak üzere bina edilen cinayetin önü arkası, altı üstü sonuna kadar araştırılmalıdır. Biz bu cinayeti reddediyoruz, katile en ağır cezayı istiyoruz. Kılıçdaroğlu’nun aklı başında mıdır? Haydut devlet nedir? Hangi cüretle böyle konuşabilmiştir?

Deniz Poyraz PKK’nın kırsal katılım sorumlusu, halkanın içinde yer alan milis iş birlikçidir. Milis iş birlikçi, yalnız görünen kişileri terör örgütüne devşirmek için çalışan terörist demektir. Bu iş birlikçinin babası ise, duyan herkesi şoke eden açıklamalarda bulunmuş, canlı bomba gibi patlamıştır, ‘Deniz benim denizim değil, kürdistanın denizidir. Biz dağlarda direnen aslanlara borçluyuz. Allah gerillaya güç versin, kuvvet versin’ demiştir.

Biz dağlarca bir aslan biliriz. O da şerefli Türk askeridir. PKK’nın milis iş birlikçilerine mağdur muamelesine yapanlara sesleniyorum. Aybüke Öğretmenimiz şehit edilirken nerelerdeydiniz? Hiç sesiniz çıkmış mıydı?”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.