Kayyum belediyenin 4 milyon 412 bin lirayı çarçur ettiği “sanat eserleri” şimdi de talimatla kaldırıldı

0
119

AKP’li kayyum Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin tartışma konusu olan ve 4 milyon 412 bin Türk Lirası harcandığı belirtilen “sanat eserleri” şimdi de yerlerinden sökülerek kaldırıldı.

AKP’li Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, milyonlarca lirayı çarçur ettiği karpuz içinde çocuk ve kadayıf tepsisi taşıyan adam heykellerini, Diyarbakır Valisi Münir Karaoğlu’nun talimatı ile kaldırdığını açıkladı.

Belediye tarafından yapılan açıklamada, “Diyarbakır Havalimanı Yonca Kavşağı’nda yapılan çevre düzenlemesi kapsamında; alana yerleştirilen iki maket hakkında yapılan eleştiriler, Diyarbakır Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’nun talimatlarıyla belediyemizin ilgili birimleri tarafından değerlendirilmiş, yapılan değerlendirme sonucu maketler bulundukları yerden kaldırılmıştır. Maket yapımcısı, eleştirileri dikkate alacak şekilde ürünlerini yenileyecek, ilgili birimlerin onayıyla belediyemize teslim edecektir” ifadelerine yer verildi.

Belediye tarafından yapılan açıklamada ayrıca bu heykellere 4 milyon 412 bin 835 TL ödenmediği; bu meblağın alanda drenaj hatları, su depoları, çimlendirme, ağaçlandırma, çalı ekimi gibi işlerin de bulunduğu çalışmanın toplam bedeli olduğu eklendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.