KCK, Yürütme Kurulu Üyesi Sinan Dersim’in hava saldırısında yaşamını yitirdiğini açıkladı

0
242

ANF’de yer alan habere göre PKK’ye bağlı Halk Savunma Merkesi (HSM) Karargah Komutanlığı Sinan Dersim’in (Dalokay Şanlı) hava saldırında yaşamını yitirdiğini açıkladı.

HSM tarafından yapılan açıklamada, Sinan Dersim’in Medya Savunma Alanları’nda 27 Ekim 2020 tarihinde TSK tarafından düzenlenen hava saldırısınca yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Yapılan açıklamada Dersim’in direnişçi ve devrimci yönlerine dikkat çekilirken uzun bir süre Avrupa’da çalışma yürüttüğü belirtilen Sinan Dersim’in daha sonra HPG Komuta Konseyi üyeliği ve Apollon Akademiler Komutanlığı görevlerini üstlendiği belirtildi.

Son olarak açıklamada, “HPG ve YJA STAR çalışmalarımızda, yine HBDH çalışmalarının geliştirilmesinde büyük bir emeği olan Sinan Dersim yoldaşı şehit vermek bizler için her ne kadar acı ve zor olsa da acılarımızı soyluca taşıyabilecek ve zaferle buluşturacak gücü kendimizde göstererek, anısına sonuna kadar bağlı kalacağımızı belirtiyor, başta Sinan yoldaş olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz” ifadelerine yer verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.