Kılıçdaroğlu ve Akşener, iktidara erken seçim çağrısında bulundular

0
75

CHP Genel Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaptıkları görüşmenin ardından ortak açıklamada bulundular. İkili, “Bizler sorumluluk hisseden genel başkanlar olarak bir araya geldik. Bütün fatura sokaktaki vatandaşa çıkıyor. Türk Lirası eriyor. Sadece seyirci kalıyorlar. Karşımızda bir duvar var garip bir yapıyla karşı karşıyayız.” dedi.

Kılıçdaroğlu ayrıca şu sözleri kullandı: “Böyle zırvalıklarla ekonomi yönetilemez. Yönetemiyorsunuz. Merkez Bankası’nın ya müdür ol açıklama yap. Ya da Merkez Bankası’na müdahale etme. Koskoca bir kurum itibarsızlaştırıldı. Kendisine açık çağrıda bulunuyorum. Yönetemiyorsun. Milletin sırtına daha fazla yük yükleme. Bir an önce ülkenin seçime gitmesi gerekiyor.” 

Kılıçdaroğlu’ndan sonra Akşener ise şunları söyledi: “Türkiye’de tencerenin kaynayamadığı üniversite mezunu çocuklarımızın garsonluk yapmak üzere Kanada’ya Avustralya’ya gitmek için yol bulmaya çalışıyor. 23 aydır yaptığım gezilerde gittikçe ağırlaşan bu ekonomik tabloyu yerinde gördüm. Türkiye’nin içindeki ekonomik şartların vatandaşlarımızı etkilediğini bilen insanlar olarak vatandaşlarımıza çare gösterebilir miyiz?

Sayın Erdoğan’ın konuşmasını izleyemedim ama arkadaşlar birazını söylediler. Merkez Bankası Başkanı yazlık ve kışlık olarak değiştiği için ömrünü doldurmuş gibi görünüyor. Bütün kurumları insanların şahsında yerle bir eden bir partili cumhurbaşkanımız var.

Türkiye genelinde yaptığımız yoksulluk araştırmasında, küçük çocuklarımızda protein eksikliğinden kaynaklı bodurluğun ortaya çıktığını gördük.”

Millet İttifakı’ndan bu yönde açıklamalar yapılırken, Cumhur İttifakı’nı oluşturan AKP ve MHP de bugün bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda buluşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli, görüşmeyle ilgili bir açıklama yapmadılar. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.