Kılıçdaroğlu’na Saldıran IŞİD’lileri Mahkeme Korumuş

0
555

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Çubuk’da yaşadığı linç girişimi ile alakalı 43 dakikalık belgesel hazırlandı. Hazırlanan belgesel bugün Grup Başkanvekili Engin Özkoç tarafından basına tanıtıldı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Çubuk’taki bir asker cenazesinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik gerçekleştirilen saldırıya ilişkin farklı görüntülerin de yer aldığı 43 dakikalık bir belgesel hazırladıklarını bildirdi.

Özkoç, aradan geçen 6 aylık sürede hala bir iddianame hazırlanmadığını, açık eylem, kanıt, delil ve itiraflara rağmen tek bir tutuklu sanığın da bulunmadığını aktarırken “Biz hazırladığımız linç girişimi raporu ve belgeselini, delil niteliğinde savcılığa sunduk. Meclisteki tüm gruplara ve milletvekillerine gönderdik. Barolar, meslek örgütleri başta olmak üzere sivil toplum örgütlerine ulaştırıyoruz. İngilizce ve Fransızca çevirisini, tüm dünyadaki muhataplarına gönderiyoruz.” ifadelerinde bulundu.

IŞİD’liler itirafa rağmen kollanmış

Kılıçdaroğlu’nun birçok defa hedef alındığını ifade eden Özkoç, ayrıca Ankara’dan İstanbul’a gerçekleştirdiği yürüyüş sırasında ise IŞİD’in saldırısının hedefinde olduğuna işaret ederek “Saldırganlar IŞİD üyesi olduklarını, Genel Başkanımızın üzerine minibüsü sürerek öldürmek istediklerini itiraf ettiler, buna rağmen adam öldürmeye tam teşebbüsten beraat ettiler. Mahkeme bu itirafı, ‘Kılıçdaroğlu’na uzak mesafedeydiniz, teşebbüsünüz sonuç doğurmadı’, yani öldüremediniz diyerek yok saydı. Sadece örgüt üyeliğinden ceza verdi.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.