Kılıçdaroğlu’ndan ‘Fetö’nün siyasi ayağı’ açıklaması: Bilal’e anlatır gibi anlatacağım

0
431

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de düzenlenen partisinin grup toplantısında, son dönemde eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un gündeme getirdiği ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ tartışmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ilgili bölümü şu şekilde:

FETÖ’nün siyasi ayağını açıklayacağım dedim, Bilal’e anlatır gibi anlatacağım.

Bir terör örgütü devletin tüm kılcal damarlarına nasıl sızar, birinci sorumuz bu. 

Bu isimleri devletin en hassas yerlerine yerleştiren isimlere FETÖ’nün siyasi ayağı diyoruz. Devletin en hassas yerlerine bu isimleri yerleştirenler siyasi ayaktır.

İktidardaki parti bu atamaları yapmaya tek yetkili. İktidardaki parti terör örgütünü devletin kılcal damarlarına yerleştirirken ‘benim bilgim yoktu’ diyebilir mi? Diyemez.

FETÖ’nün faaliyetleri izleniyor muydu? Evet izleniyordu, eskiden beri izleniyordu. Gülen hareketinin CIA ilişkileri MİT tarafından raporlanmıştı 1991 yılında.

24 Ağustos 2004 tarihinde bir karar alındı MGK’da. O dönem başbakan Erdoğan’dı. Gülen hareketinin tehlikeli olduğunu hükümete bildirdiler. Peki ne yaptılar?

MGK’da alınan Gülen kararı Bakanlar Kurulu’nda imzaya açılmadı, hiçbir işlem yapılmadı. Kimseye haber verilmedi. Tüm riski hükümet adına Erdoğan üstlendi. Peki, FETÖ’nün siyasi ayağı kim? 

Erdoğan aynı menzile giden yapı sanıyorduk, bunu göremedik diyor. Yalan söylüyor, MGK kararını inkar ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.