Kılıçdaroğlu’ndan ‘Veyis Ateş’ tepkisi: “Neyin peşine düşeceğimizi şaşırdık”

0
167

Bugün kamuoyuna yansıyan sözde gazeteci Veysi Ateş’in arabuluculuk için 10 milyon euro istediğine dair ses kaydından sonra sosyal medya hesabından mesaj yayımlayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Her gün yeni bir skandal” dedi.

Konuyla ilgili paylaşımında, “Muhalefet olarak neyin peşine düşeceğimizi şaşırdık.” diyen Kılıçdaroğlu şunları ifade etti:

“Her şeyin borsasını kurduklarını duyuyorduk. Fetö borsası ile ne kadar kodaman Fetöcü varsa serbest bıraktılar, 15 Temmuz Şehitlerini sattılar. Şimdi de bir gazetecinin bir iş adamından 10 milyon Euro istediğine şahit oluyoruz. Niçin? Hukuki kovuşturmayı önlemek için.

Ankara’daki siyasi bir yapı için istiyor bu parayı, çözeriz diyor. Ankara’da kimin için istendi bu para, bilmek istiyorum. Savcılar ne zamana kadar işinizi yapmayacaksınız? Harekete geçin, kimin için istendi bu para, öğrenin.

Muhalefet olarak neyin peşine düşeceğimizi şaşırdık. Her gün yeni bir skandal. Lağım. Sevgili Halkım bunları önlemek için 4 yıl önce #AdaletYürüyüşü’ne çıkmıştım. Bu borsacılar şehit kanlarını satmasınlar diye, birileri milyonlarca Euro götürürken halkımız aç kalmasın diye.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.