Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara yönelik “illegal iş yapmayın” çağrısına, AKP’li Mahir Ünal’dan cevap: “Ateşle oynuyorsun, kimi tehdit ettiğine dikkat et!”

0
127

AKP’nin Grup Başkanvekili Mahir Ünal, bürokratlara “Kanun dışı ne yaptırılıyorsa pazartesi itibarıyla durun” diye çağrı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik açıklamalarda bulundu. Ünal, “Biz tiyatro diye itibarsızlaştırmaya çalıştığın 15 Temmuz cehenneminden çıktık. Kimi tehdit ettiğine dikkat et” ifadesini kullandı.

Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Mahir Ünal şunları yazdı: “Bu çağrıyı 15 Temmuzdan önce yapsaydın karşılık bulabilirdi, çünkü ortaklarınızın bürokraside amirlerinden değil abilerinden emir alan paralel mahrem yapılanması çağrına cevap verebilirdi. Artık yoklar. Dostlarına da güvenme, onlara güvenenlerin akıbetini Afganistan’da gördük.

Bak bayım bu tür sufle tehditleri 11 yıldır yapıyorsun. Ateşle oynuyorsun şunu unutma biz tiyatro diye itibarsızlaştırmaya çalıştığın 15 Temmuz cehenneminden çıktık.Kimi tehdit ettiğine dikkat et.Türkiye Cumhuriyeti Devletinin şerefli bürokratlarından elini çek.”

Ne olmuştu? 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kadrolaşma listeleri ve kamu binalarının usulsüzce Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) verilmesi eleştirmiş ve şunları söylemişti: “Siz Erdoğan ailesinin değil, bu devletin şerefli memurlarısınız. Kamil akla gelmeniz için, Kılıçdaroğlu abinizin, amcanızın bu size son çağrısıdır: 18 Ekim Pazartesi itibarıyla bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır. ‘Emir almıştım’ diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı ne yaptırılıyorsa pazartesi itibarıyla durun. Bu illegal paralel sistemlerden elinizi eteğini çekin” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.