‘Komünist Başkan’ Yeniden Aday!

0
825

Ovacık Belediyesi’nin ‘Komünist Başkanı’ olarak anılan, yaptıklarıyla adından sıkça söz ettiren Fatih Mehmet Maçoğlu, 2019 yerel seçimlerinde Dersim (Tunceli) Belediyesi için aday adayı oldu.

Sosyalist Meclisler Federasyonu’ndan aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu belirten Maçoğlu, devrimci-halkçı yerel yönetimler programını Dersim (Tunceli) il merkezinde de hayata geçirmek istediklerini belirtti.

Adaylığını sosyal medya hesabından duyuran Maçoğlu şunları söyledi:

“2014 yılında örgütlü olduğum SMF önceli DHF’nin devrimci halkçı yerel yönetimler programını Ovacık yerelinde hayata geçirmek üzere Belediye Başkanlığına aday oldum.

Ovacık halk dayanışması öncülüğünde yerel seçimde başarı kazanılmış ve 5 yıl süresince devrimci halkçı yerel yönetimler programı başarıyla hayata geçirilmiştir.

Gelinen noktada ‘söz-yetki-karar halka’ şiarı ve devrimci halkçı yerel yönetimler programının Dersim il merkezinde de hayata geçirilmesi hedefiyle ve her birimizin özneleşme sorumluluğunun bilinciyle, SMF’nin Dersim’de belediye başkanlığı aday adayı olarak kurumuma başvurumu yapmış bulunmaktayım.

Tarihin bize öğrettiği en önemli ders kitlelerin öğretmenimiz; bizlerin de kitlelerin öğrencisi olduğumuz gerçeğidir. Bu bilinçle halkımızla birlikte sosyalistlerin yerel yönetim anlayışını daha ileriye taşıyıp üretenin ve yönetenin halk olduğunu pratik olarak göstereceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.