Kuran Kursu’nda Tecavüz Rezaleti

0
1410

Ümraniye’de Fıkıh-Der isimli ruhsatsız bir derneğin çatısı altında faaliyet gösteren kuran kursunda, tecavüz rezaleti ortaya çıktı. Kurs sorumlusu olduğu belirtilen Ömer Işıltekin ve kursta hocalık yapan Hacı Serkan Bektaş ile Tarık Bektaş’ın, kurstaki çocuklara cinsel istismarda bulunduğu belirtildi. Cinsel istismarın ortaya çıkması üzerine başlatılan soruşturmada üç sanık tutuklandı. Altı öğrenci şikâyetçi olurken 20’yi aşkın çocuğun istismara uğramış.

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre, mağdur çocukların polise giderek şikâyette bulunmasının ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı. 3 sanık tutuklanırken, sanık Tarık Bektaş’ın Sancaktepe’de bulunan 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’nda ücretli öğretmenlik yaptığı ortaya çıktı.

İstismara uğrayan çocuklardan birinin Savcılılık’ta verdiği ifade şöyle: “2014 ve 2016 yılında kursta yatılı olarak kalmaktaydım. Ömer Işıltekin cinsel bölgesine yakın alanlara bana masaj yaptırdı. Cinsel organını tutturdu. En sonunda ise Ömer I. bana cinsel ilişki teklifinde bulundu. Teklifi kabul etmedim. Ancak bana ödev verdi. Mescit kapısını kilitleyip beni yalnız başıma aç bıraktı. Bu nedenle teklifini kabul ettim. Defalarca kez bana tecavüz etti. Diğer hocalarla da cinsel ilişkiye zorladı.” 

Bir diğer mağdur çocuk ise ifadesinde, Ömer Işıktekin kendisini odasına çağırdığını ve cinsel bölgesine dokundurduğunu bu temasların başka boyutlara geçtiğini söyledi.

Sanıklarla ilgili hazırlanan iddianamede Ömer Işıltekin’e 145 yıl, Hacı Serkan Bektaş’a 50 yıl, Tarık Bektaş’a ise 25 yıl hapis cezası isteniyor. Çıkarıldıkları ilk mahkemede iddiaları reddeden sanıklar, tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.