Lüks araç içinde “pudra şekeri” çektiğini iddia eden eski AKP çalışanını Adli Tıp yalanladı: “Pudra şekeri değil uyuşturucu madde”

0
125

Lüks araç içinde uyuşturucu madde kullanırken görüntüleri ortaya çıkan ve “Kokain değil, pudra şekeriydi” diye ifade veren AKP Genel Merkezi eski çalışanı Kürşat Ayvatoğlu’nu Adli Tıp yalanladı.

Alican Uludağ’ın DW Türkçe’de yer alan haberine göre, inceleme için Ayvatoğlu’ndan alınan kan, kıl ve idrar örnekleriyle ilgili inceleme raporu soruşturma dosyasına ulaştı. Rapora göre, Ayvatoğlu’ndan alınan numunelerden pudra şekeri değil “uyuşturucu madde” çıktı. Raporu dosyaya delil olarak koyan savcılık, Ayvatoğlu hakkında dava açmaya hazırlanıyor. İddianamenin yazımına başlayan savcılığın Ayvatoğlu hakkında uyuşturucu madde kullanmak ve uyuşturucu madde kullanılmasını özendirmek suçlarından 7 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteyeceği belirtildi.

Ne Olmuştu?

Geçtiğimiz Mart ayında AKP Genel Merkezi’nde çalışan Ayvatoğlu’nun lüks bir araç içerisinde arkadaşlarıyla birlikte kokain çektiği görüntüler sosyal medyada yayınlanarak gündem yaratmıştı. Görüntülerin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltına alınan Ayvatoğlu’nun ilk ifadesinde “Bu madde pudra şekeridir. Biz zaten arkadaş ortamında yabancı müzik dinlerken şaka, taklit amaçlı sanki uyuşturucu madde kullanıyormuşuz gibi yaparak eğleniyorduk. Bazen burundan sanki kokain çeker gibi bazen de esrarlı sigara içer gibi yapmış olduğumuz şakalar vardır. Ancak bugüne kadar yapmış olduğum bu şekildeki şakaları kesinlikle videoya çekmedik. Zaten bu görüntünün de benim haberim olmadan çekildiği aşikârdır. Benim kesinlikle hayatım boyunca kokain maddesi kullanmadım.” sözleri çok konuşulmuştu. Kamuoyu tepkisi üzerine kokain kullandığını kabul eden AKP’li Ayvatoğlu videonun eski olduğunu belirtmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.