Maganda Baklavacı Kapıda Karşılandı

0
800

Geçtiğimiz gün, İstanbul Pendik’te kendilerine yol vermedikleri gerekçesiyle bir otomobilin önünü kesen ve otomobildeki kadının hamile olduğu ikaz edilmesine rağmen aldırış etmeden ısrarla saldıran iki kişinin yaptıkları sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı.

Olayın ardından saldırganların AKP’ye yakınlığı ile bilinen Seydioğlu Baklava’nın sahipleri Hüseyin Sel ve Hasan Sel olduğu ortaya çıkmıştı. Olaydan sonra açıklama yapan Hüseyin Sel, kendisinin ve şirketleri Seydioğlu Baklava’nın linçe uğradığını iddia ederek, “Olaya ilişkin kamuoyuna yansıyan görüntülerden anlaşılacağı üzere Seydioğlu Baklaba sahibi Hüseyin Sel’in bu üzücü hadisede araç içindeki şahıslara yönelik hiçbir şekilde fiili ve sözlü müdahalede bulunmayıp, aksine olayların yatışması için sarf ettiği görülmüştür” ifadelerine yer vermişti.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan çiftinin şikayeti üzerine “mala zarar vermek” ve “trafik güvenliğini tehlikeye sokmak” suçlarından soruşturma başlatması sonrasında saldırganlardan Hasan Sel bugün Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ifade vermeye gitti. Çekilen görüntülerde karakol amiri ve bazı polislerin maganda baklavacıyı kapıda karşıladığı görüldü.

Hasan Sel’in Emniyet’te verdiği ifadenin ardından savcılığa sevk edildiği bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.