Maksut Kaya isimli erkek köpeğe tecavüz etti, serbest bırakıldı!

0
789

Kocaeli’nde 73 yaşındaki Maksut Kaya isimli erkek, Fatoş Aksüt isimli kadın tarafından bir köpeğe tecavüz ederken yakalandı. Maksut Kaya isimli erkek gözaltına alınmasının ardından ifadesi alınarak serbest bırakıldı.

Kandıra ilçesine bağlı Kocakaymaz Mahallesi Çal mevkisinde dün meydana gelen olayda, Fatoş Aksüt, sokakta beslediği yavrusu da bulunan çoban köpeğine yiyecek vermek için yanına gittiği sırada Maksut Kaya’nın hayvanı ağaca bağlayarak, tecavüz ettiğini gördü.

Fatoş Aksüt, “Ne yapıyorsun sen burada?” diye bağırıp, çığlık atınca Maksut Kaya da hemen toparlanarak, pantolonunu giydi, iç çamaşırı da elinde kaldı. Fatoş Aksüt, “İmdat, yardım edin, köpeğe tecavüz ediyorlar” diye bağırırken, yardıma gelen kişi, Maksut Kaya’yı yakaladı. İhbarla olay yerine gelen jandarma ekipleri, Maksut Kaya’yı gözaltına aldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı’na olayla ilgili bilgi verilirken, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakılan Maksut Kaya hakkında, ‘mala zarar verme’ suçundan soruşturma başlatıldı.

Fatoş Aksüt, Maksut Kaya’nın serbest bırakılmasına, “Kandıra Savcılığı bu kişiyi serbest bırakmayı uygun gördü. Hayvanları Koruma Kanunu çıkmadığından sadece mala zarar verme suçundan para cezası alır diyerek serbest bıraktılar. Hayvanları Koruma Kanunu olmadığı için hayvanın bir canı yok hayvanlar sadece mal olarak görülüyor. Bununda sadece para cezası var” diyerek tepki gösterdi.

Aksüt, devamında şöyle konuştu:

“Benim burada olan isteğim bu kişiyi kamuoyu baskısı oluşturarak bu kişi tutuklanır. Tutuklama bu adamı caydırmayacak olsa bile kamuoyu baskısı oluşturmak ve bu hareketi herkesi duyurarak dışarı çıkamayacak hale getirmeliyiz. Tutuklama olması yüreğimize su serpecektir çünkü bu adamın dışarıda olduğunu bilmek herkes için tehlike arz ediyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.