Mehmet Metiner’in Şırasını Belediye Ödemiş

0
757

AKP milletvekili Ahmet Aydın ile eski milletvekili Mehmet Metiner’in, misafirleri için 42 bin 570 liralık şıra aldığı, faturayı da belediyeye kestiği ortaya çıktı.

İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından incelemeye tabi tutulan AKP’li Besni Belediyesi’nin kasasından binlerce liralık şıra alımına dair belgeler çıktığı belirtildi. Faturalanan şıraların, AKP Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın ile eski AKP Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner’in kanuklarına ikram etmesi için alındığı ifade edildi.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’a 2 kalemde “şıra paketi” alınmış. Toplam fatura ise 28 bin 50 lira tutmuş. 19 Ocak 2017 tarihli ödeme kaleminde ise “TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’ın gelen misafirlerine ikram için şıra alım bedeli 14.300 TL” bilgisine yer veriliyor. 20 Şubat 2017 tarihli yevmiye kaleminde de “Ahmet Aydın’a gönderilmek üzere şıra alım bedeli: 13.750 TL” denilmiş.

Ertürk’ün aktardığı habere göre şıraların fahiş fiyatlar ile alındığı bilgisi veriliyor. 27 Mart 2018 tarihli yevmiye kaleminde “Belediye Başkanımız tarafından Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları Bölge Müdürlüğü, Erkenek İçme suyu toplantısı ve İstanbul milletvekili Metiner’i ziyaretleri esnasında şıra paketi alım gideri: 14.520 TL” bilgisine yer verildi. İlçede 1 kg’lık şıra paketinin en kalitelisinin fiyatının, KDV dahil 50 TL olmasına rağmen, miktarı belli olmayan paketlerin, 115-130 TL arası fiyatlarla alındığı tespit edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.