Metroda bir kadına bıçakla saldıran Emrah Yılmaz adliyeye sevk edildi

0
132

İstanbul Kadıköy metrosunda bir kadına elindeki bıçakla saldıran, tehdit ve hakaret eden Emrah Yılmaz isimli erkek evinde yakalandı, ifadesi alındı ve adliyeye sevk edildi.

32 yaşındaki Saldırgan Emrah Yılmaz’ın uyuşturucu madde ticaretinden kasten yaralamaya kadar 20 ayrı suç kaydının olduğu ifade edildi.

İstanbul Emniyet’inden yapılan açıklamada “24.11.2021 günü Kadıköy-Tavşantepe metro içerisinde bir erkek şahsın, bir kadın şahsı bıçakla tehdit ederek hakaretlerde bulunduğu görülmüştür. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şahsı yakalamak için detaylı bir çalışma başlatılmıştır. Yapılan araştırmalarda, görüntüyü paylaşan şahsın mağdur şahıs olmadığı paylaşım yapan kişinin alıntı yaparak paylaştığı tespit edilmiştir. Çevrede yapılan çalışmalar sonucu görüntülerdeki şahsın E.Y. (32) olduğu tespit edilmiştir. Yapılan çalışma sonucu şahıs 02:30 sıralarında yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahsın yapılan incelemesinde (20) adet suç kaydının olduğu anlaşılmıştır. Yakalanan şahıs hakkında adli tahkikat başlatılmıştır” denildi.

Emniyet, saldırgan erkek Emrah Yılmaz’ın fotoğrafını da paylaştı.

Öte yandan İBB Sözcüsü Murat Ongun, bugün yaptığı açıklamada metrodaki güvenlik önlemleri ile ilgili soruşturma başlattıklarını belirtti. Ongun, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Dün Kadıköy Tavşantepe Metrosu’ndaki saldırgan şahıs ile ilgili Emniyet’te işlemler devam ederken metrodaki güvenlik önlemleri ile ilgili inceleme başlatılmıştır. Kadın yolcularımız başta olmak üzere tüm vatandaşların güvenli ulaşımı önceliğimizdir. #KadınaŞiddeteHayır” ifadelerini kullandı.

Başsavccılık: Yasal işlemler yapılacak

Konuya ilişkin yazılı basın açıklaması yapan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, “Soruşturmamız kapsamında maddi gerçeğin her yönüyle açığa çıkmasını sağlayacak deliller süratle toplanmakta olup, ayrıca eyleme maruz kalan mağdurların korunmaları yönünde gerekli tedbirler de alınmaktadır. Şüpheli, bugün Cumhuriyet Başsavcılığımızda hazır edilecek ve hakkında gerekli yasal işlemler yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

“Birçok kadın gibi ölebilirdim”

Emrah Yılmaz’ın saldırısına maruz kalan kadın yolcu Nilgün Damacı da İHA’ya konuştu. Birçok kadın gibi ölebilirdim, diyen Damacı şunları söyledi: “Metroda bir kadın cilt rahatsızlığı nedeniyle maskesini çok az aşağı aşağı indirdi. Saldırgan şahıs, kadına hakaret ederek söylenmeye başladı. Karşısındaki kadın cevap vermedikçe adam daha fazla üzerine gitmeye başladı. Kadın özür de diledi cilt rahatsızlığı dolayısıyla. Biz de saldırgan kişiye kadının üzerine gitmemesi konusunda uyardık. Sonrasında olay bize döndü. Sonrasında bir arbede yaşandı. Bıçak çıkartarak üzerimize yürüdü. Metrodaki vatandaşlar araya girmeye çalıştı. Ama saldırgan durmak bilmedi. Sonrasında da darp gerçekleşti. Sosyal medyanın aksine insanlar ayırmaya, dövmeye çalıştı ama bıçak çıkınca işler kesinlikle masum olmuyor. Bu işi bir güvenlik görevlisinin yapması gerekiyor, anonslara 5-6 kere bastık, her türlü tehditten sonra içeriden bir güvenlik ne oldu diye geldi, en başta bu hatanın düzeltilmesi gerekiyor. İnsanlar bıçak çıkıncaya kadar müdahale etmeye çalıştı. Ben şikayetçi oldum, asıl şikayetçi olmam gereken güvenlik görevlisiydi. Büyük sonuçlarla karşılaşabilirdik. Ölebilirdim, birçok kadın gibi ölebilirdim, Allah korudu.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.