Milyonlarca liraya mal olan yol, açılışı yapılmadan kullanılamaz hale geldi

0
66

Yapımı yılan hikayesine dönerek milyonlarca liraya mal olan, usulsüzlük haberlerine konu olan ve 22 Ocak’ta AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açılışını yapacağı Zonguldak Kilimli Sahil Yolu şimdiden kullanılamaz hale geldi.

2002 yılında Kilimli Belediyesi tarafından yapımı başlatılan ancak Karayolları Yol Ağı’nda bulunmadığı için tamamlanamayan Kilimli Sahil Yolu, 2011 yılında ihale edilmişti. İhaleyi alan şirket 120 günde teslim edeceğini açıkladı ancak belirtilen sürede yol teslim edilmedi ve çalışmalar durdu.

2020 yılında yeniden ihaleye açılan yol, toplamda yaklaşık 500 milyon liraya mal oldu. Açılışı da ertelenen yolun 22 Ocak’ta Erdoğan tarafından açılması bekleniyordu ancak dün akşam saatlerinde başlayan yoğun yağış nedeniyle oluşan dev dalgalar yer yer asfaltı sökerek, karayolunu da kullanılamaz hale getirdi.

Yapımı sırasında usulsüzlük haberlerine de konu olan yol, yapımı üstlenen firma ile belediye ekipleri tarafından Erdoğan’ın açılış yapacağı güne yetiştirilmeye çalışılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.