Milyonluk ihale yine bir AKP’li isme gitti!

0
791

AKP’li Eyüpsultan Belediyesi, Eyüp Sultan olarak bilinen Ebu Eyyub el Ensari’nin “sanal gerçeklik” ile canlandırılacağı projenin ihalesi; eski AKP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Muhammed Talha Enis’e verildi. 

Projenin ihale dosyasında yer alan bilgilere göre, Eyüp Sultan olarak tanınan Ebu Eyyub el Ensari’nin Medine’den yola çıkarak Şam’a uğraması ve oradan İstanbul önlerine gelerek İstanbul’u kuşatması bir sanal gerçeklik (Virtual Reality – VR) teknolojisi ile canlandırılacak.

Türkiye Ticari Sicil Gazetesi’nde yer alan bilgilere göre ihaleyi kazanan şirketin sahibi eski AKP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Muhammed Talha Enis. Enis’in babası Şerif Enis de Biat İnşaat isimli bir şirketin sahibi. Biat İnşaat Şirketi’nin internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Zaman Gazetesi’nin 15 bin metrekarelik genişliğindeki matbaa tesislerini Biat İnşaat tarafından inşa edildi. Biat İnşaat, AKP’nin uzun yıllarca boyunca Kızılcahamam’da kamp yaptığı Asya Termal Otel’i de inşa eden şirket olarak biliniyor. 

Kaynak: Birgün 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.