MSB’den açıklama: 5 asker hayatını kaybetti, 5 asker de yaralandı

0
499

Milli Savunma Bakanlığı’na (MSB) bağlı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği yaptığı açıklamada, Suriye’nin İdlib kentinde Suriye Ordusu’nun topçu ateşi sonucunda 5 askerin yaşamını yitirdiği, 5 askerin ise yaralandığı bilgisini verdi.

Yapılan açıklamada, “İdlib’de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır” ifadelerine yer verildi.

FAHRETTİN ALTUN: MİSLİYLE KARŞILIK VERİLDİ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise Twitter hesabından, gerçekleşen saldırının üzerinden daha birkaç dakika geçmesine rağmen, “Yaşanan saldırıya misliyle mukabele edilmiş; düşman hedefleri derhal ortadan kaldırılarak, şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır. Bu hain saldırının talimatını veren savaş suçlusu, yalnızca Türkiye’yi değil, uluslararası toplumun tamamını hedef almıştır.” ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.