Müftülükteki usulsüzlüklere karşı çıkan imam ölüme terk edildi

0
552

Siverek’te imamlık yapan Osman Çilenti, müftülükteki usulsüzlüklere karşı çıkınca hedef alındı. Yaşadığı köyden 35 kilometre uzaktaki ilçede koronadan ölenlerin cenazesini yıkamakla görevlendirilen imam Çilenti, koruyucu elbise verilmediği için virüs kaparak yaşamını yitirdi.

Yeni Yaşam’da yer alan habere göre, 44 yaşındaki imam Osman Çilenti, Urfa’nın Siverek ilçesine 35 kilometre uzaklıktaki Burçalık (Daralıx) köyünde iki yıldır cami imamı olarak görev yapıyordu. Görev yaptığı sırada müftülükteki usulsüzlüklere karşı çıktığı için hedef alınarak, yaklaşık iki hafta önce Siverek Müftülüğü tarafından koronavirüsten yaşamını yitirenlerin cenazelerini yıkamakla görevlendirildi. Herhangi bir eğitim ya da koruyucu kıyafet olmadan görevini yapan imam koronavirüse yakalandı. Kısa süre sonra da yaşamını yitirdi.

Eşinin müftülüğün baskısı ve ihmali yüzünden hastalığa yakalanarak yaşamını yitirdiğini belirten imam Osman Çilenti’nin eşi Rahime Çilenti, “Eşim müftülükte yapılan kimi haksızlıklara karşı çıkıyordu. Bu yüzden ona siper almışlardı.” dedi.

Olayın araştırılması için Diyanet İşleri Başkanlığı’na başvuru yapıldığı belirtilirken, ilçe müftülüğü hakkında daha önce de usulsüzlük iddialarının çıktığı belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.