Musa Orhan’ın serbest bırakılmasına itiraz eden Başsavcılığın kararına mahkemeden ret!

0
446

Batman’da 18 yaşındaki İpek Er’e tecavüz ederek ölümüne sebep olan Uzman Çavuş Musa Orhan, kaçma şüphesi olmadığı gerekçesiyle mahkede tarafından serbest bırakıldı. Karara Başsavcılık itiraz ederken, mahkeme Başsavcılığın itirazını reddetti.

Musa Orhan’ın tahliye edildiği haberlerinin ardından sosyal medyada #MusaOrhanTutuklansın etiketiyle yeni bir kampanya başlatıldı. Siirt Barosu Başkanı Nizam Dilek konuyla ilgili Sözcü gazetesine şu açıklamayı yaptı: “Mahkemenin vermiş olduğu karar kesin görünse bile biz itirazlarımızı yaparak tekrar tutuklanmasını isteyeceğiz. Duruşma 16 Ekim’de olacak” dedi.

Siirt Barosu yaptığı itirazın ardından şu açıklamayı Twitter üzerinden paylaştı:

* İlk aşamadan bu yana Siirt Barosu ve Siirt Barosu Kadın Hakları Komisyonu’muzla beraber, dosyanın her aşamasında takipçisi olduğumuz gibi verilen bu kesin tahliye kararına karşı da itirazımızı dosyaya sunmuş bulunmaktayız.

* Ayrıca asıl mahkemesi olan Siirt 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne de sanık hakkında tutuklama kararı verilmesi için dilekçemizi sunmuş bulunmaktayız.

* Kızımız ve ailesinin yaşadığı mağduriyetle ilgili hukuki sürecin başından beri müdahil olan baromuzun, bundan sonraki süreçlerde de ailenin yanında olarak dava dosyasının takipçisi olacağının kamuoyunca bilinmesini isteriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.