Musa Orhan’ın serbest bırakılmasının skandal gerekçesi ortaya çıktı: Rızaya dayalı ilişki!

0
929

Siirt 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Musa Orhan’ı tahliye etmesinin gerekçesi ortaya çıktı. Mahkeme skandal bir gerekçeye imza atarak, İpek Er’in “rızaya dayalı ilişkiye” girmesini gösterdi. 

Verilen kararda, “Olaydan sonra intihar girişiminde bulunduğu iddia edilen mağdurun intihar girişiminde bulunmadan önce yazdığı iddia edilen mektubunda geçen bir kısım isnatların mağdurun daha önce vermiş olduğu ifadesi ile bariz zıtlıklar barındırması ve atılı suç yönünden sanığın eylem öncesinde mağdura yapmış olduğu iddia edilen evlenme vaadinin de doktrin ve yargısal kararlara göre mağdurun fiile karşı koymasını ortadan kaldıracak nitelikte bir hile olarak kabul edilmemesi karşısında, sanığın mağdura yönelik gerçekleştirdiği iddia olunan cinsel eylemlerini cebir ve tehdit kullanarak veya mağdurun iradesini fesada uğratacak sair diğer davranışlarla gerçekleştirdiğine ve dolayısıyla üzerine atılı ‘Nitelikli Cinsel Saldırı’ suçunu işlediğine dair dosya kapsamında yer alan delillerin 5271 sayılı CMK’nın 100. maddesi kapsamında tutuklama kararı verilebilmesi yönünden kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösterecek boyuta ulaşmadığı” ifade edildi. 

Ayrıca, “Hakkında çıkartılan yakalama emri üzerine ilgili kolluk birimine kendiliğinden gelerek teslim olan sanığın kaçacağı, delilleri yok etme, gizleme veya değiştirme veya tanıklar üzerinde baskı eylemlerinde bulunacağı yönünde dosya içerisinde herhangi bir emare de bulunmadığı” da belirtildi. 

İpek, yazdığı mektupta tecavüze uğradığını belirtmişti

İpek Er, yaşadığı cinsel saldırıyı kaldıramamış ve yaşamına son vermişti. İpek yaşamına son vermeden önce yazdığı mektupta, Musa Orhan tarafından tecavüze uğradığını belirtiyordu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.